Nowości !!!

 

I edycja WInO

Pierwsza niepowtarzalna edycja WInO Wiślańska Impreza na Orientację odbędzie się 9 kwietna  2017 roku.  

 

Czy trasa Cross Bike 2013 jest:
.

 

 

   

 

 

 

A A A

strona główna

 

Dzięgielów miejscowość położona malowniczo w pięknym zakątku Polski - na Śląsku Cieszyńskim - regionie o szczególnych tradycjach kulturowych i religijnych; ciekawym ukształtowaniu terenu; atrakcjach krajoznawczo-przyrodniczo-turystycznych.

      Wspólna granica z Czechami; trasy rowerowe biegnące po obu stronach granicy (np. Grennways Kraków - Wiedeń); położenie u stóp polskich i czeskich Beskidów (np. Czantoria 995m n.p.m., Jaworowy 1031m n.p.m.); piętnastowieczny zamek; miasteczko pszczele (pasieka usytuowana w wyeksploatowanym kamieniołomie); bliskość takich miast jak Ustroń, Wisła, Cieszyn/Český Těšín; bogata przyroda (np. cieszynianka wiosenna, źródła tufowe) to wszystko sprawia, że Dzięgielów jest ciekawym miejscem na mapie turystyczno-przyrodniczej Śląska/Polski.
      A co najważniejsze - tutaj niezależnie od poglądów i wyznania ludzie żyją w ekumenii, a ci co odeszli spoczywają na jednym wspólnym cmentarzu.
      To właśnie tu, co roku spotykają się na Tygodniu Ewangelizacyjnym tysiące ludzi w różnym wieku, niezależnie od wyznania, jak również tutaj przy szczególnych uroczystościach śpiewana jest pieśń "Ojcowski dom to istny raj - dar ojca niebieskiego..."
      Mieszkańcy są życzliwi, pracowici, mocno związani z regionem, szanują tradycję, ale i nie brak im twórczego, przyszłościowego myślenia.